Západní Bengálsko - Putování po Himalájích

cena od 64 990 Kč termín: 06.03.2018 délka: 13 dní (zájezd č. 483131)

13 - denní zájezd

Kalkata • Bagdogra • Darjeeling • Pelling • Gangtok • Bagdogra • Kalkata

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena nezahrnuje spropitné.

Min. počet účastníků : 10.

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:dle letového řádu odlet z Prahy do Kalkaty s přestupem v Dubaji.
2. den:přílet do Kalkaty, ubytování a nocleh.
3. den:přílet do Kalkaty, transfer do hotelu a snídaně. Po snídani návštěva Památníku královny Viktorie postaveného z bílého mramoru. Památník je obklopený krásnými zahradami a vodními toky a je pýchou Kalkaty. Dále uvidíte náměstí Dalhousie (novým názvem BBD Bagh), jež je obchodním a administrativním centrem Kalkaty. Uprostřed náměstí je umělá vodní nádrž Lal Dighi. Navštívíte gotickou katedrálu sv. Pavla , která je jedním z nejdůležitějších indických chrámů. Návrat do hotelu a nocleh.
4. den:po snídani návštěva květinového trhu. Uvidíte Belur Math , jenž je poutním místem různých náboženství. Byl založen roku 1938 Swami Vivekanandem, který jeho stavbou vzdal hold svému Guru Sri Ramakrišnovi. Dále navštívíte chrám Bohyně Kali – Dakšinešvar postavený na břehu řeky Huglí. Pokračovat budete k chrámu Jain, Kalighat a ke knižnímu trhu a svezete se místní tramvají. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den:po snídani transfer na letiště k přeletu do Bangdogry . Po přistání v Bangdogře transfer do Darjeelingu . Ubytování v hotelu a individuální volno. Nocleh.
6. den:časně ráno po snídani návštěva vyhlídky Tiger Hill a krásný pohled na Himaláj a klášter Ghúm při východu slunce. Dle možností projížďka vláčkem „Toy train“ k nejvyšší železniční stanici v Indii. Dále navštívíte himálájský geologický park (zde můžete vidět sněžného leoparda, himálájské černé medvědy, červené pandy a himálájské ptactvo), horolezecký institut, lanovou dráhu (cesta trvá asi 45 minut). Nocleh v Darjeelingu.
7. den:po snídani opustíte Bengálsko a pojedete do jednoho z nejmenších indických států – Sikkim . Ubytování v hotelu v městečku Pelling , volný večer k odpočinku. Nocleh.
8. den:po snídani návštěva jezera Khecheopalri , jež je známé jako jezero přání. Toto nezvykle klidné jezero je obklopeno kvetoucími lesy a je považováno za jedno z nejposvátnějších jezer státu Sikkim, a to jak hinduismu, tak buddhismu. Dále uvidíte klášter Pemajangtse (v překladu Dokonalý vznešený lotos), jednu z nejdůležitějších gomp (buddhistický klášter) Sikkimu. Také navštívíte trosky druhého hlavního města Sikkimu – Rabdantse . Nocleh.
9. den:po snídani se vydáte východně ke Gangtoku , modernímu hlavnímu městu Sikkimu. Prohlídka kláštera Rumrej , jenž je velmi známým klášterem, zejména mezi tibetskými buddhisty. Původně se jmenoval Darma Chakra a sestává z hlavního chrámu a kláštera pro mnichy. Návrat do hotelu, nocleh.
10. den:po snídani si užijete úžasné přírodní scenérie během dramatické cesty (krátká vzdálenost, ale dlouhá cesta) k jezeru Tsomgo (3 300 m n. m.), jež je svaté a uctívané občany Sikkimu. Na pobřeží je postaven malý chrám. Říká se, že pokud mají vody jezera tmavou barvu, je to předzvěst problémů a nepokojů ve státě na další 1 rok. Návrat do hotelu a nocleh.
11. den:snídaně v hotelu a odjezd do Bagdogry k přeletu zpět do Kalkaty . V Kalkatě vás čeká transfer na hotel a nocleh.
12. den:dle letového řádu odjezd na letiště a odlet zpět do ČR s přestupem v Dubaji.
13. den:přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

31 120 Kč
Základní cena od 31 120 Kč

Goan Heritage

Indie, Goa
Poloha: hotel se nachází na 9 km dlouhé písečné pláži. V okolí je velké množství barů a restaurací. 500 metrů od hotelu je supermarket. Hotel je zhruba hodinu cesty od letiště. Vybavení: recepce, 75 pokojů, Deluxe pokojů nebo suit, bazén, dětský koutek, bar a restaurace, beauty salon, prádelna, možnost…
termín: 22.01.2018 délka: 8 dní
42 900 Kč
Základní cena od 42 900 Kč

Indie - Tamil Nadu - pohodový pobyt na Chrámové stezce a mezi čajovníky

Indie
Indický jih ve znamení tamilské kultury, písčitých pláží, vynikající kuchyně a úchvatných čajovníkových kopců. To vše naleznete v Tamil Nadu, poloostrovním tamilsky mluvícím státu se srdcem hinduistů. Tato cesta vám nabídne dostatečný prostor pro relax a opalování na plážích Bengálského zálivu, ale zároveň…
termín: 09.03.2018 délka: 12 dní
82 800 Kč
Základní cena od 82 800 Kč

Z Pekingu do Dillí

Indie
Vydejte se s námi na putování z Číny až do Indie a navštivte ta nejzajímavější a nejznámější místa východní a jižní Asie. Místa, jež se pro svou jedinečnost dostala pod ochranu UNESCO. V Číně uvidíme vyhlášené památky: tajuplné Zakázané město, slavnou Dlouhou zeď či "osmý div světa", tzv. Hliněnou armádu…
termín: 17.04.2018 délka: 16 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 25 °C
Amritsar 19 °C
Bhubaneswar 26 °C
Bombay / Santacruz 30 °C
Calcutta / Dum Dum 21 °C
Hyderabad 26 °C
Jaipur / Sanganer 24 °C
Madras / Minambakkam 28 °C
Thiruvananthapuram 32 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/zapadni-bengalsko-putovani-po-himalajich-483131/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz