Západní Bengálsko - Putování po Himalájích

cena od 64 990 Kč termín: 02.10.2018 délka: 13 dní (zájezd č. 483131)

13 - denní zájezd

Kalkata • Bagdogra • Darjeeling • Pelling • Gangtok • Bagdogra • Kalkata

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena nezahrnuje spropitné.

Min. počet účastníků : 10.

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:dle letového řádu odlet z Prahy do Kalkaty s přestupem v Dubaji.
2. den:přílet do Kalkaty, ubytování a nocleh.
3. den:přílet do Kalkaty, transfer do hotelu a snídaně. Po snídani návštěva Památníku královny Viktorie postaveného z bílého mramoru. Památník je obklopený krásnými zahradami a vodními toky a je pýchou Kalkaty. Dále uvidíte náměstí Dalhousie (novým názvem BBD Bagh), jež je obchodním a administrativním centrem Kalkaty. Uprostřed náměstí je umělá vodní nádrž Lal Dighi. Navštívíte gotickou katedrálu sv. Pavla , která je jedním z nejdůležitějších indických chrámů. Návrat do hotelu a nocleh.
4. den:po snídani návštěva květinového trhu. Uvidíte Belur Math , jenž je poutním místem různých náboženství. Byl založen roku 1938 Swami Vivekanandem, který jeho stavbou vzdal hold svému Guru Sri Ramakrišnovi. Dále navštívíte chrám Bohyně Kali – Dakšinešvar postavený na břehu řeky Huglí. Pokračovat budete k chrámu Jain, Kalighat a ke knižnímu trhu a svezete se místní tramvají. Návrat do hotelu, nocleh.
5. den:po snídani transfer na letiště k přeletu do Bangdogry . Po přistání v Bangdogře transfer do Darjeelingu . Ubytování v hotelu a individuální volno. Nocleh.
6. den:časně ráno po snídani návštěva vyhlídky Tiger Hill a krásný pohled na Himaláj a klášter Ghúm při východu slunce. Dle možností projížďka vláčkem „Toy train“ k nejvyšší železniční stanici v Indii. Dále navštívíte himálájský geologický park (zde můžete vidět sněžného leoparda, himálájské černé medvědy, červené pandy a himálájské ptactvo), horolezecký institut, lanovou dráhu (cesta trvá asi 45 minut). Nocleh v Darjeelingu.
7. den:po snídani opustíte Bengálsko a pojedete do jednoho z nejmenších indických států – Sikkim . Ubytování v hotelu v městečku Pelling , volný večer k odpočinku. Nocleh.
8. den:po snídani návštěva jezera Khecheopalri , jež je známé jako jezero přání. Toto nezvykle klidné jezero je obklopeno kvetoucími lesy a je považováno za jedno z nejposvátnějších jezer státu Sikkim, a to jak hinduismu, tak buddhismu. Dále uvidíte klášter Pemajangtse (v překladu Dokonalý vznešený lotos), jednu z nejdůležitějších gomp (buddhistický klášter) Sikkimu. Také navštívíte trosky druhého hlavního města Sikkimu – Rabdantse . Nocleh.
9. den:po snídani se vydáte východně ke Gangtoku , modernímu hlavnímu městu Sikkimu. Prohlídka kláštera Rumrej , jenž je velmi známým klášterem, zejména mezi tibetskými buddhisty. Původně se jmenoval Darma Chakra a sestává z hlavního chrámu a kláštera pro mnichy. Návrat do hotelu, nocleh.
10. den:po snídani si užijete úžasné přírodní scenérie během dramatické cesty (krátká vzdálenost, ale dlouhá cesta) k jezeru Tsomgo (3 300 m n. m.), jež je svaté a uctívané občany Sikkimu. Na pobřeží je postaven malý chrám. Říká se, že pokud mají vody jezera tmavou barvu, je to předzvěst problémů a nepokojů ve státě na další 1 rok. Návrat do hotelu a nocleh.
11. den:snídaně v hotelu a odjezd do Bagdogry k přeletu zpět do Kalkaty . V Kalkatě vás čeká transfer na hotel a nocleh.
12. den:dle letového řádu odjezd na letiště a odlet zpět do ČR s přestupem v Dubaji.
13. den:přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

62 800 Kč
Základní cena od 62 800 Kč

Barvy jižní Indie

Indie
Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek…
termín: 24.01.2019 délka: 17,22 dní
37 190 Kč
Základní cena od 37 190 Kč

Klasický okruh Indií

LastMinute
Indie
Vydejte se do panství pohádkových maharádžů, za stavebními klenoty Mughálů i do říše tajemné hindské mystiky.
termín: 05.10.2018 délka: 8 dní
44 990 Kč
Základní cena od 44 990 Kč

Královský Rajasthan - ve stopách mahárádžů

Indie
Dillí • Chomu • Bikaner • Jaisalmer • Jodhpur • Udaipur • Pushkar • Jaipur • Agra • Dillí Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : cena nezahrnuje spropitné a vstupy dle programu (cca 110 USD). Min. počet účastníků : 15.
termín: 11.04.2019 délka: 14 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 25 °C
Amritsar 19 °C
Bhubaneswar 26 °C
Bombay / Santacruz 30 °C
Calcutta / Dum Dum 21 °C
Hyderabad 26 °C
Jaipur / Sanganer 24 °C
Madras / Minambakkam 28 °C
Thiruvananthapuram 32 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Západní Indie

    Míle a míle pouště Thar. Místo barevných paláců, pevností a měst státu Rádžasthán, indického největšího města Bombaje, krásných pláží a nedotčených lesů Goa a Bollywoodu (indický…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/zapadni-bengalsko-putovani-po-himalajich-483131/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz