Z Pekingu do Dillí

cena od 82 800 Kč termín: 17.04.2019 délka: 16 dní (zájezd č. 479717)

16 - denní zájezd

Vydejte se s námi na putování z Číny až do Indie a navštivte ta nejzajímavější a nejznámější místa východní a jižní Asie. Místa, jež se pro svou jedinečnost dostala pod ochranu UNESCO. V Číně uvidíme vyhlášené památky: tajuplné Zakázané město, slavnou Dlouhou zeď či "osmý div světa", tzv. Hliněnou armádu. V Tibetu si prohlédneme bývalé sídlo dalajlamů Potálu a nádherně položený klášter Gandän. Pak přeletíme nad hlavním himálajským hřebenem a při troše štěstí uvidíme z letadla i nejvyšší horu světa – Mt. Everest. V Nepálu se projdeme po starých královských městech Káthmándského údolí. Na závěr se v Indii necháme okouzlit Tádž Mahalem, nejslavnějším pomníkem lásky, pokocháme se růžovými zdmi Džajpuru a užasneme u nerezavějícího sloupu nad technologiemi starých civilizací.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

8–18 účastníků
Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – ve Lhase a okolí se pohybujeme v nadmořské výšce přes 3500 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.
Naše doporučení:
Napříč asijským kontinentem po stopách UNESCO komfortně! Jedna z nejoblíbenějších tras, během níž poznáte 4 jedinečné země a jejich kulturu za pouhých 15 dní.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
17.04.2019 02.05.2019 16 Praha 82 800 Kč rezervovat
01.08.2019 16.08.2019 16 Praha 82 800 Kč rezervovat
10.10.2019 25.10.2019 16 Praha 82 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Peking : procházka po náměstí Tian'anmen (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů do r. 1911, které bylo téměř 500 let uzavřeno běžným smrtelníkům; moderní bulváry i zapadlé mizející uličky ; večer místní specialita –  pekingská kachna .
3. den:Peking : celodenní výlet na  Dlouhou zeď   , přezdívanou také Velká čínská zeď –  procházka po Zdi usnadněná výjezdem lanovkou; cestou zastávka (jen z venku) u olympijských sportovišť –  Ptačí hnízdo, Vodní kostka .
4. den:Peking : chrám Nebes , místo, kam se chodili císařové modlit za dobrou úrodu;  Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) s nesčetnými altány a pavilony ; noční přejezd lůžkovým vlakem.
5. den:Xi'an (Si-an): ráno příjezd; Hliněná armáda  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; monumentální 14 km dlouhé hradby ; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a jídelní stánky s typickými specialitami.
6. den:Xi'an – Lhasa : dopoledne přelet do hl. m. Tibetu – nejposvátnější tibetský chrám Džokhang v samém srdci starého města , náměstí Barkhor s poutním okruhem, uličky staré Lhasy .
7. den:Lhasa : palác   Potála   – monumentální bývalé sídlo dalajlamů tyčící se 130 m nad městem ;  klášter Sera  – jeden z největších klášterů sekty Gelugpa.
8. den:Lhasa –  Gandän : půldenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru vysoko nad řekou Kjičchu (4300 m n.m.); odpoledne bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .
9. den:Lhasa –  Káthmándú : dopoledne přelet přes hlavní himálajský hřeben do hl. m. Nepálu; odpoledne  královské město Pátan s nejkrásnějším náměstím v údolí a seznámení s  obchodní čtvrtí Thamel .
10. den:Celodenní okruh po Káthmándském údolí – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s nádherným výhledem na celé údolí.
11. den:Káthmándú –  Dillí : ranní přelet do hl. m. Indie; okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub mínár   s nerezavějícím železným sloupem, Humájúnova hrobka   , moderní chrám bohyně Lakšmí , India Gate i prezidentský palác.
12. den:Dillí  – Džajpur: dopoledne návštěva nejdůležitějšího islámského centra  Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , místo zpopelnění Mahátmy Gándhího –  Rádžghát ; odpoledne přejezd do hl. m. Rádžasthánu .
13. den:Džajpur : středověká astronomická observatoř Džantar Mantar , sídlo rádžů City Palace (Městský palác), symbol města Havá Mahal – tzv. "palác větrů"; jantarová pevnost Ámbér   – fakultativní možnost projížďky na slonech.
14. den:Džajpur –  Ágra : přejezd se zastávkou u nádherně zachované stupňovité studny ve vesnici Ábhanérí ; prohlídka Fatéhpur Síkrí   opuštěného města velkého mughalského císaře Akbara; v podvečer netradiční pohled na Tádž Mahal z druhého břehu řeky Jamuny.
15. - 16. den:Ágra – Dillí: nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal   zalitá ranním sluncem; mohutná Červená pevnost – sídlo mughalských císařů, a málo známá, ale překrásná hrobka Itimád-ud-daula , předchůdce Tádžmahalu; odpoledne návrat do Dillí – volno na nákupy a poslední večeři; 16. den ráno odlet do ČR, přílet večer.


Podobné zájezdy v této destinaci

28 190 Kč
Základní cena od 28 190 Kč

Goan Heritage

Indie, Goa
Poloha: hotel se nachází na 9 km dlouhé písečné pláži. V okolí je velké množství barů a restaurací. 500 metrů od hotelu je supermarket. Hotel je zhruba hodinu cesty od letiště. Vybavení: recepce, 75 pokojů, Deluxe pokojů nebo suit, bazén, dětský koutek, bar a restaurace, beauty salon, prádelna, možnost…
termín: 03.11.2018 délka: 8 dní
39 990 Kč
Základní cena od 39 990 Kč

To nejlepší z Indie s prodl. v Dubaji

Indie
Dillí • Agra • Jaipur • Dillí • Dubaj Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 15.
termín: 02.02.2019 délka: 10 dní
149 800 Kč
Základní cena od 149 800 Kč

Skvosty Indie pohodlně a stylově

Indie
Indii lze poznávat mnoha různými způsoby. Tento jedinečný zájezd vám tuto neuvěřitelnou zemi představí v celé její oslnivé nádheře a splní vám ty nejodvážnější sny o orientálním luxusu a bohatství. Ukážeme vám architektonické perly indické historie – nesmrtelný pomník lásky Tádž Mahal, monumentální pevnosti…
termín: 14.03.2019 délka: 12 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 25 °C
Amritsar 19 °C
Bhubaneswar 26 °C
Bombay / Santacruz 30 °C
Calcutta / Dum Dum 21 °C
Hyderabad 26 °C
Jaipur / Sanganer 24 °C
Madras / Minambakkam 28 °C
Thiruvananthapuram 32 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Západní Indie

    Míle a míle pouště Thar. Místo barevných paláců, pevností a měst státu Rádžasthán, indického největšího města Bombaje, krásných pláží a nedotčených lesů Goa a Bollywoodu (indický…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/z-pekingu-do-dilli-479717/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz