Nepál, Sikkim a Bhútán

cena od 98 800 Kč termín: 1.11.2018 délka: 16 dní (zájezd č. 384197)

16 - denní zájezd

Cestu začneme v Nepálu, nové demokracii s dlouhou a bouřlivou minulostí, jež zde zanechala stopy v podobě zdobných paláců, vyřezávaných chrámů a pestrých zvyků. V Indii se svezeme vláčkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, jehož úzkorozchodné koleje vedou do horského střediska Dárdžiling, někdejšího letního sídla Britů. Právě zde prožil větší část svého života legendární šerpa Tenzing Norgay a právě ze zdejších plantáží putují do světa tisíce tun proslulého čaje Pekoe. V závěru putování navštívíme Bhútán – poslední buddhistické království a jednu z mála zemí světa, jež si uchovává díky své politice a nelehké dostupnosti neopakovatelnou kulturu. Ukáže nám své tajemné kláštery a starověké pevnosti, uchvátí svými lesy pokrytými údolími ve stínu Himálaje.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit pobytem u moře v Thajsku – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: plná penze

snídaně, plná penze

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
1.11.2018 16.11.2018 16 Praha 98 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Káthmándú : přílet a první seznámení s hl. m. Nepálu a jeho starým centrem –  káthmándské náměstí Darbar s palácem žijící bohyně Kumárí a nespočtem chrámů.
3. den:Káthmándú – Nagarkót : celodenní okruh Káthmándským údolím  –  hinduistické centrum Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem,  buddhistická stúpa Svajambhunáth obklopená houfy opic; nocleh v Nagarkótu s výhledem na Himálaj .
4. den:Bhaktapur – Káthmándú – Siliguri : přes nádherné bývalé hlavní město Bhaktapur , proslulé svými náměstími a vyřezávanými okny, zpět do Káthmándú; odlet do Bhadrapuru a dále přes hranici s Indií do Siliguri.
5. den:Siliguri – Dárdžiling: výjezd parním úzkorozchodným vláčkem z koloniálních dob do půvabného hájemství čaje a někdejšího letního britského sídla Dárdžilingu.
6. den:Dárdžiling : brzy ráno vyjížďka za svítáním na Tiger Hill , odkud se nabízejí výhledy na osmitisícovku Kančendžengu (stejnojmenný NP byl v r. 2016 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO);   toulky městem –  Himálajské horolezecké muzeum a hrob Tenzinga Norgaye ; gompy tibetských usedlíků i plantáže proslulých odrůd čaje Pekoe .
7. den:Dárdžiling – Pelling : odjezd do Sikkimu –  vesnička Pelling usazená na horském hřbetu , jeden z nejstarších sikkimských buddhistických klášterů Pemajangce a opět dechberoucí výhledy na osmitisícovou Kančendžengu .
8. den:Pelling – Gangtók: přejezd malebnými údolími s úchvatnými výhledy do Gangtóku – hl. m. indického Sikkimu; večerní procházka starým centrem.
9. den:Gangtók : návštěva tibetské gompy Rumtek z 16. stol., orchidejová zahrada a Ústav tibetologie s bohatými sbírkami umění .
10. den:Gangtók – Džajgáon: celodenní přesun na hranice s Bhútánem .
11. den:Phuentšoling – Thimpu: stoupání krajem lesů, hor a údolí po první bhútánské silnici přes gompu Kharbandi – cestou zastávka u odvážného projektu vodní  elektrárny Čhukha, jež zásobuje vodou celý Bhútán ; vpodvečer příjezd do hl. m.
12. den:himpu : národní zvíře takin a chrám Čangangkhang , památný čorten, ženský klášter Dubthob s vyhlídkou na nejrozlehlejší bhútánskou pevnost Tašičhodzong , 51 m vysoký Buddha Dordenma; Zorig Chusum – 13 tradičních uměleckých řemesel, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a největší kniha na světě .
13. den:himpu – Paro : přejezd údolím Paro – pevnosti Rinpung (tzv. "kupa drahokamů”) a Drukgjel dzong (obě ze 17. stol.), Ta dzong – Národní muzeum (dříve strážní věž), Kjiču Lhakhang – jedna ze 108 posvátných himálajských svatyní ze 7. stol.
14. den:Paro : čorten Satsam; výstup k nejznámějšímu klášteru Taktsang Pelphug –  „Tygří hnízdo“ , sestup do údolí a piknik v jabloňovém sadu.
15. den:Paro – Dillí: dopoledne přelet do Dillí; odpoledne individuální volno nebo fakultativně prohlídka města.
16. den:Dillí – Praha: letecký návrat do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

47 990 Kč
Základní cena od 47 990 Kč

Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce

Indie
Jižní Indie, stát Kérala, je známý především úchvatnou krajinou, výjimečnou kuchyní a příjemným klimatem. To vše láká cestovatele k objevování tajů koření, čaje, krásné přírody a významných kulturních hodnot současnosti i dávné historie. Kérala je také domovinou ajurvédy a jógy, což je jistě další silný…
termín: 13.10.2018 délka: 16 dní
39 880 Kč
Základní cena od 39 880 Kč

Indická Goa

Indie
- kráska orientu Už jste slyšeli o Goe, maličkém kusu země v obří Indii s úchvatnými západy slunce a stejně magickými úplňky nad Arabským mořem? O malém státečku s nespornou portugalskou minulostí lemovaném dlouhými, ale i utajenými maličkými plážemi s bělostným pískem, kde si odpočinete tak daleko od…
termín: 8.12.2017 délka: 10 dní
59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Barvy jižní Indie

Indie
Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek…
termín: 25.1.2018 délka: 17,22 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 27 °C
Bombay / Santacruz 27 °C
Hyderabad 28 °C
Jaipur / Sanganer 28 °C
Jodhpur 29 °C
Madras / Minambakkam 27 °C
New Delhi 27 °C
Thiruvananthapuram 26 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/nepal-sikkim-a-bhutan-384197/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz