Královský Rajasthan - ve stopách mahárádžů

cena od 44 990 Kč termín: 12.04.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 483133)

14 - denní zájezd

Dillí • Chomu • Bikaner • Jaisalmer • Jodhpur • Udaipur • Pushkar • Jaipur • Agra • Dillí

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : cena nezahrnuje spropitné a vstupy dle programu (cca 110 USD).

Min. počet účastníků : 15.

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:dle letového řádu odlet z Prahy.
2. den:přílet do Dillí , po vyřízení vstupních formalit a přivítání na letišti transfer do hotelu, ubytování a snídaně. Čas na odpočinek. V odpoledních hodinách prohlídka památek Starého a Nového Dillí. Prohlídka Červené pevnosti a největší indické mešity Jama Masjid (Páteční mešita, nádvoří pojme až 25000 věřících), prohlídka Raj Ghatu , místa, kde byla provedena kremace otce národů Mahátmy Ghándího. Projedete kolem prezidentského paláce Rashtrapati Havan , podél královské cesty Rajpath a Indickou bránou. Dále návštěva slavného Qutub Minar (72,5 m vysoký sloup zdobený bohatými ornamenty a kaligrafickými citacemi z koránu). Den ukončíte prohlídkou Humayunovy hrobky, jež připomíná slavný Taj Mahal. Nocleh v Dillí.
3. den:po snídani transfer do hotelu Chomu Palace , jenž je odrazem královských paláců Indie. Jedná se o 300 let starý elegantní opevněný hotel a jedno z nejnavštěvovanějších míst Rajasthanu. Zobrazuje životní styl princezny Rajasthanu a bohatství Indie. Jedná se o autentický historický palác s moderním vybavením, jež diskrétně splývá s tehdejší architekturou. Ubytování v hotelu Chomu Palace. Odpoledne procházka po vesničce Chomu village. Pokud čas a podmínky dovolí, projížďka na velbloudech. Večer si užijete pravý rajashánský folklór a taneční vystoupení v hotelu. Nocleh.
4. den:po snídani odjezd do Bikaneru (298 km). Rušné obchodní středisko se pyšní hezkou pevností a starým městem. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Junaghart Fort – pevnosti, která byla vybudována za vlády Rajsinha. Uvnitř jsou nádherné zdobené interiéry a zajímavé štuky, chrámy a 37 pavilonů (nebyla nikdy dobita). Návrat do hotelu, nocleh.
5. den:den: po snídani transfer do Jaisalmeru (332 km). Leží v poušti Thár v nejzápadnějším cípu Rajasthanu a proslavila jej především žlutavá pevnost, která se zdvíhá z pouštní krajiny jako vidina z pohádek Tisíce a jedné noci. Zlaté město (Golden City) je jedno z nejkouzelnějších v celé Indii. Po cestě návštěva chrámu Rat Temple (Karnimata Temple). Po příjezdu ubytování v hotelu a nocleh.
6. den:snídaně a návštěva této perly pouště – pevnosti Jaisalmer . V pevnosti se nachází několik chrámů a mahárádžův palác. Projdete kolem zdejších okouzlujících měšťanských domů (havelis). Medové fasády jsou kouzelně zdobené mřížky s květinovými motivy a bohatě vypracovanými detaily. Návštěva muzea. V odpoledních hodinách individuální volno nebo možnost zúčastnit se velbloudího safari . Tuto atrakci si zde málokdo nechá ujít. Brázdit budete vyprahlé písky na korábu pouště západním směrem do Samovo písečných dun. Nocleh.
7. den:po snídani odjezd do Jodhpuru (272 km) na východní okraj pouště Thár. Přezdívá se mu Modré město (do barvy pro fasády se přidávalo barvivo indigo). Jde o královské město a najdete zde celou řadu pevností a paláců. Ubytování v hotelu, volný čas na odpočinek. Nocleh.
8. den:po snídani prohlídka Mehrangarh Fort , ze které je překrásný výhled na Staré město a kde se nachází množství okouzlujících paláců a muzeum. V odpoledních hodinách transfer do Udaipuru (255 km). Po cestě prohlídka chrámů Jain v Ranakpuru . Příjezd do Udaipuru, ubytování a nocleh.
9. den:po snídani prohlídka Udaipuru . Město je mnohdy označováno za nejromantičtější a nejpestřejší na celém indickém kontinentě. Zasazeno je mezi kopci a na břehu romantického jezera Pičola . V něm se zrcadlí krása rádžputánského paláce, bílých havéli a špičaté věžičky chrámů. Na západním břehu jezera zavítáte do Městského paláce (největší palácový areál Rajasthanu) a navštívíte muzeum. Večerní projížďka loďkou (realizace projížďky loďkou bude záviset na výšce hladiny vody jezera). Návrat na hotel a nocleh.
10. den:snídaně a přejezd do Jaipuru (418 km). Jedná se o bývalé hlavní město státu Rajasthanu, které je jedním z nejnavštěvovanějších indických měst.
11. den:, kde uvidíte jediný existující chrám lorda Brahmy a jezero Pushkar . Po příjezdu do Jaipuru se ubytujete. Volný čas na odpočinek. Nocleh.
12. den:po snídani návštěva Amber Fort. Výstup do pevnosti může být na hřbetech slonů (případně výjezd jeepem pokud podmínky nedovolí výstup na slonech). Prohlídka palácového komplexu. Odpoledne prohlídka města Jaipur, projížďka kolem Hawa Mahal (Palác větrů). Následuje návštěva největší kamenné observatoře Jantar Mantar (18 astrologických přístrojů, z nichž většina je stále funkčních). Návštěva kouzelného mahárádžova městského paláce, obklopeného překrásnými zahradami a nádvořími, které doposud obývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Nocleh v Jaipuru.
13. den:po snídani odjezd do Agry (238 km) se zastávkou a návštěvou přízračného Fatehpur Sikri . Po prohlídce přejezd do Agry . Ubytování a nocleh.
14. den:po snídani, časně ráno výprava k slavnému Taj Mahalu , který si prohlédnete za úsvitu a budete tak moci lépe pozorovat změny barev jeho kouzelné fasády za postupujícího světla. Hra světel a stínů má symbolizovat přítomnost Alláha a je významným uměleckým prvkem. Nejkrásnější monument v celé Indii a jeden z nejnádhernějších divů světa vám učaruje svou velkolepostí a krásou. Symbol čisté oddanosti byl vybudován slavným vládcem Shah Jahanem na důkaz nekonečné a nehynoucí lásky ke své nejoblíbenější manželce Mumtaz Mahal (skonala při porodu jeho 14. dítěte). Poté prohlídka slavné pevnosti Agra Fort , vybudované z červeného pískovce. Kromě paláců a majestátného opevnění zhlédnete také Halu soukromých a veřejných audiencí. Odpoledne návrat do Dillí (216 km) a transfer na letiště k odletu zpět do ČR.
15. den:časně ráno odlet zpět do ČR dle aktuálního letového řádu.


Podobné zájezdy v této destinaci

94 800 Kč
Základní cena od 94 800 Kč

Čínou a Tibetem do Indie

Indie
Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale…
termín: 11.04.2019 délka: 22 dní
149 800 Kč
Základní cena od 149 800 Kč

Skvosty Indie pohodlně a stylově

Indie
Indii lze poznávat mnoha různými způsoby. Tento jedinečný zájezd vám tuto neuvěřitelnou zemi představí v celé její oslnivé nádheře a splní vám ty nejodvážnější sny o orientálním luxusu a bohatství. Ukážeme vám architektonické perly indické historie – nesmrtelný pomník lásky Tádž Mahal, monumentální pevnosti…
termín: 14.03.2019 délka: 12 dní
28 190 Kč
Základní cena od 28 190 Kč

Goan Heritage

Indie, Goa
Poloha: hotel se nachází na 9 km dlouhé písečné pláži. V okolí je velké množství barů a restaurací. 500 metrů od hotelu je supermarket. Hotel je zhruba hodinu cesty od letiště. Vybavení: recepce, 75 pokojů, Deluxe pokojů nebo suit, bazén, dětský koutek, bar a restaurace, beauty salon, prádelna, možnost…
termín: 03.11.2018 délka: 8 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 25 °C
Amritsar 19 °C
Bhubaneswar 26 °C
Bombay / Santacruz 30 °C
Calcutta / Dum Dum 21 °C
Hyderabad 26 °C
Jaipur / Sanganer 24 °C
Madras / Minambakkam 28 °C
Thiruvananthapuram 32 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Západní Indie

    Míle a míle pouště Thar. Místo barevných paláců, pevností a měst státu Rádžasthán, indického největšího města Bombaje, krásných pláží a nedotčených lesů Goa a Bollywoodu (indický…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/kralovsky-rajasthan-ve-stopach-maharadzu-483133/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz