Kérala – tropický ráj jižní Indie

cena od 59 800 Kč termín: 29.01.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 475358)

14 - denní zájezd

Jestliže na zemi existuje ráj, pak je to právě zde, v Kérale! Snad nejkrásnější oblast celé Indie nabízí nádherné bělostné pláže táhnoucí se do nedohledna, tichounce šumící palmové háje, spletitou síť jezer a sladkovodních kanálů, po nichž se budeme plavit v hausbótu i v kánoích. Jsou tu i šťavnatě zelené kopce porostlé čajovými plantážemi a voňavým kořením, divocí sloni v džungli, které budeme pozorovat, ale i ty ochočení, na nichž se svezeme. V neposlední řadě tu žijí vždy usměvaví místní obyvatelé, jejichž pohostinnost vůči cizincům je vyhlášená. Ostatně ne náhodou bývá jihoindická Kérala nazývána zemí, kterou si za svůj domov zvolil sám bůh.
 
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Kóčin : přílet do Kéraly; procházka poklidným přístavním městem – staré koloniální domy, obchody s kořením, čínské rybářské sítě  (symbol Kéraly), kostel sv. Františka s někdejším hrobem Vasca de Gamy; večer představení tradičního kéralského tance kathakalí v pestrobarevných maskách.
3. den:Kóčin – Munnár : dokončení prohlídky Kóčinu – Holandský palác, nejstarší synagoga na indickém území a staré židovské město; přejezd (4 h) do Munnáru , horského městečka v  pohoří Západní Ghát a centra pěstování čaje v jižní Indii –  muzeum čaje a toulky půvabně svěžími čajovými plantážemi.
4. den:Munnár –  NP Erávikulam : výlet do národního parku a příjemná, nenáročná túra po úpatí nejvyšší hory Kéraly (Anáímudí – 2695 m n.m.) – cestou množství krotkých nílgirských tahrímů (divokých koz); fakultativně pronajatými džípy k nejvýše položené čajové plantáži v jižní Indii – Top Station.
5. den:Munnár – Kumily : přejezd nádherným Kardamomovým pohořím se zastávkami u plantáží s kořením a kávou;  návštěva chovné stanice slonů – hodinová projížďka, koupání a krmení slonů; večer  představení jihoindického bojového umění kalaripajattu .
6. den:Kumily – NP Perijár : celodenní program v nejznámějším parku jižní Indie –  plavba na bambusových raftech  po jezeře a procházka džunglí (panenská příroda, oběd uprostřed divočiny, pozorování divoké zvěře).
7. den:Kumily – Kumárakóm : návštěva zahrady s kořením, kde roste snad skoro vše;  sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny  – relaxace na břehu pohádkového jezera Vembanád, poklidná procházka ptačí rezervací ; fakultativně možnost ájurvédské masáže a podvečerní romantické vyjížďky na loďce po jezeře.
8. den:Kumárakóm – Aléppi – Kóllam: krátký přejezd do Aléppi (nazývané Benátkami jihu) a projížďka na tradičním hausbótu   kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, oběd na lodi; večer dojezd do Kóllamu.
9. den:Kóllam – Varkala : dopoledne "backwaters"  – projížďka na kánoích po malých kanálcích u jezera Aštamundí, idyla vesnické Kéraly , v níž se zastavil čas; odpolední přejezd do Varkaly, jedné z nejkrásnějších pláží Indie – koupání; večeře při západu slunce v rybí restauraci na dramaticky strmém útesu tyčícím se nad Indickým oceánem.
10. den:Varkala – Trivandrum (Thiruvananthapuram): půldenní výlet do hlavního města Kéraly a jeho prohlídka – pestrobarevná vstupní věž hinduistického chrámu Padmanabhasvámí , Napierovo muzeum s bohatými sbírkami, skvostný palác bývalého mahárádži Púttan Málika ; odpoledne procházky poklidnou, pro hinduisty však posvátnou vesnicí ve Varkale či lenošení na pláži.
11. den:Varkala – Márárikkulam : přejezd na závěrečný plážový relax – cestou návštěva Kršnova paláce v Kájamkulam , skvostná ukázka tradiční dřevěné kéralské architektury ; ubytování v poklidném rezortu Márárikkulam na bělostné pláži táhnoucí se do nedohledna.
12. - 14. den:Márárikkulam : 2denní individuální odpočinek na pláži  – možnost půjčit si kola, rybaření, masáže; fakultativně veřejným lodním autobusem do Kóttajamu a zpět; 13. den večer přesun na letiště do Kóčinu a odlet do ČR, přílet domů 14. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

35 990 Kč
Základní cena od 35 990 Kč

Goan Heritage

Indie, Goa
Poloha: hotelový resort se nachází v oblasti Calangute, 45 km od letiště Goa. V okolí hotelu jsou obchody, bary, plážové bary i restaurace. Písečná pláž je 50 m od resortu. Pláž: písečná pláž Calangute Beach  pouhé 3 minuty chůze od hotelu, ručníky bezplatně k dispozici u hotelového bazénu, plážový…
termín: 25.02.2018 délka: 9,12,13 dní
43 680 Kč
Základní cena od 43 680 Kč

Zlatý Indický Trojuhelník A Odpočinek V Goa

LastMinute
Indie
Poloha: Indie, která dala světu mimo jiné učení o pomíjivosti všeho pozemského, ukazuje světu v křehkém mramorovém snu tajemný Taj Mahal. Indii nelze pochopit, lze ji pouze osobně procítit. Poznejte vše z toho nejzajímavějšího z historické i současné Indie. 1. Den: Odlet z Prahy Brzy ráno odlet z Prahy…
termín: 22.03.2018 délka: 13 dní
38 990 Kč
Základní cena od 38 990 Kč

Baywatch resort

Indie, Goa
Poloha: hotelový resort se nachází v jižní části Goa v letovisku Colva, cca 30 km od letiště. Hlavní město Goa Panadží je vzdáleno 35 km, správní centrum oblasti – město Margao je vzdáleno 5 km. Hotel je obklopen tropickou zelení a vzdálen cca 300 m od písečné pláže. Obchody a restaurace, bary a kavárny…
termín: 25.02.2018 délka: 9,12,13 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 25 °C
Amritsar 19 °C
Bhubaneswar 26 °C
Bombay / Santacruz 30 °C
Calcutta / Dum Dum 21 °C
Hyderabad 26 °C
Jaipur / Sanganer 24 °C
Madras / Minambakkam 28 °C
Thiruvananthapuram 32 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/kerala-tropicky-raj-jizni-indie-475358/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz