Festival v Nágsku a Andamany

cena od 73 800 Kč termín: 24.03.2018 délka: 14,19 dní (zájezd č. 384199)

14,19 - denní zájezd

Vydejte se s námi do neprávem opomíjených oblastí východní Indie – Ásámu, Arunáčalpradéše a Nágska, jež ukrývají etnografické poklady v podobě desítek kmenů sotva dotčených moderním způsobem života. Budeme cestovat proti proudu času a staneme se svědky slavnosti bojovných Konyaků, kteří se ještě nedávno vydávali na lov lebek svých nepřátel. Navštívíme vesnice kmene Apatani, jehož ženy krášlí své tváře tetováním a nosy kuriózními ozdobami. V národním parku Kazíranga uvidíme vzácné indické nosorožce a na ostrově Madžulí zažijeme tance hinduistických mnichů. Vrcholem programu bude festival v Monu, na němž se scházejí přislušníci nágských kmenů, aby se předvedli v celé své kráse. Kdo bude chtít, prodlouží si cestu odpočinkem na krásných Andamanech – ostrovech, které se táhnou jako šňůra perel na pomezí Bengálského zálivu a Andamanského moře.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: plná penze

snídaně, plná penze

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Dillí: odlet z Prahy, druhý den ráno přílet do Indie, následně odlet do Guváhatí v Ásámu – brána do východní Indie ; návštěva chrámového komplexu Kámákhaja – místo uctívání různých forem bohyně matky; přejezd do Namérí.
3. den:NP Namérí – Ziro : přesun do Arunáčalpradéše – usedlost Ziro v svěžím podhůří Himálaje a centrum horských kmenů ; cestou návštěva několika vesnic kmene Nishi , jehož muži se zdobí složitou čepicí korunovanou zobákem dvojzoborožce .
4. den:Ziro : celodenní prohlídka pomocí aut i pěšky vesnic kmene Apatani  – jak ženy, tak muži si krášlí tvář tetováním , které se liší od vesnice k vesnici, ženy si navíc vkládají dřevěné disky do nosní chrupavky – čím větší, tím krásnější.
5. den:Ziro – Madžulí : přejezd na ostrov Madžulí – několikahodinová plavba po Brahmaputře místními trajekty.
6. den:Madžulí : největší říční ostrov  Asie proslavený hinduistickými kláštery, tzv. sátrami , které uchovávají řadu tradičních řemesel a mniši zde uctívají boha Višnua hudbou, zpěvem a tancem .
7. den:Madžulí – NP Kazíranga : plavba na jižní břeh Brahmaputry a přejezd k národnímu parku  pyšnícímu se slony, nosorožci, tygry a dalšími nespočetnými druhy savců, ptáků i ryb.
8. den:NP Kazíranga   – domov nejpočetnější populace nosorožce jednorohého na světě a jeden z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených masovým turismem:  sloní safari, džípy po NP – sledování nosorožců indických, pelikánů, sambarů, muntžaků a další zvěře, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.
9. den:NP Kazíranga – Sibságar : cesta mezi čajovými plantážemi do Sibsagaru, odkud pochází známý ásámský čaj ; odpoledne návštěva chrámu Šivadól a paláců dynastie Ahom .
10. den:Sibságar – Mon: přejezd do Nágalandu a návštěva vesnice Phuktong s velkými mužskými domy a rezidencí náčelníka.
11. den:Mon – festival Aoling : největší svátek lovců lebek se stovkami účastníků v tradičních oděvech; vesnice Longwa , odkud místní angh – náčelník – vládne okolním vesnicím. Vesnice je unikátní také tím, že jedna její polovina se nachází v Indii, zatímco druhá v Barmě.
12. den:Mon – Dibrugarh : přejezd do Dibrugarhu – cestou návštěva Charaideo Maidam , posvátného pohřebiště ahomských králů a královen a podle starodávných legend rovněž sídla ahomských bohů.
13. den:Dibrugarh – Praha: dopoledne návštěva čajových plantáží  a továrny na zpracování ásámského čaje ; odpoledne odlet přes Dillí do Prahy, přílet do ČR 14. den.   PRODLOUŽENÍ NA ANDAMANECH: Dibrugarh – Kalkata : odpoledne přelet do Kalkaty a dle časových možností návštěva Kálí ghátu – místa, které dalo Kalkatě jméno.
14. - 16. den:Kalkata – Port Blair – Havelock : přelet do do hl. města Andaman – Port Blairu a dále trajektem na o. Havelock;  dvoudenní odpočinek na ostrově – „ pláž číslo 7 “ označovaná jako nejkrásnější asijská pláž , možnost potápění a šnorchlování v průzračných vodách.
17. den:Havelock – Port Blair : dopoledne trajektem do Port Blairu – procházka hl. městem Andaman .
18. den:Port Blair – Praha: odlet přes Dillí do Prahy, přílet 19. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

33 990 Kč
Základní cena od 33 990 Kč

Riva Beach resort

Indie, Goa
Poloha: hotelový resort je situován v tropické zahradě s kokosovými palmami přímo u písečné pláže v letovisku Candolim v severní části Goa, cca 60 km od letiště. V blízkosti hotelu se nachází obchůdky, bary i restaurace. Pláž: písečná pláž Mandrem beach přímo před hotelem (na pláž se přechází po mostě…
termín: 25.02.2018 délka: 9,12,13 dní
38 990 Kč
Základní cena od 38 990 Kč

Baywatch resort

Indie, Goa
Poloha: hotelový resort se nachází v jižní části Goa v letovisku Colva, cca 30 km od letiště. Hlavní město Goa Panadží je vzdáleno 35 km, správní centrum oblasti – město Margao je vzdáleno 5 km. Hotel je obklopen tropickou zelení a vzdálen cca 300 m od písečné pláže. Obchody a restaurace, bary a kavárny…
termín: 25.02.2018 délka: 9,12,13 dní
43 680 Kč
Základní cena od 43 680 Kč

Zlatý Indický Trojuhelník A Odpočinek V Goa

LastMinute
Indie
Poloha: Indie, která dala světu mimo jiné učení o pomíjivosti všeho pozemského, ukazuje světu v křehkém mramorovém snu tajemný Taj Mahal. Indii nelze pochopit, lze ji pouze osobně procítit. Poznejte vše z toho nejzajímavějšího z historické i současné Indie. 1. Den: Odlet z Prahy Brzy ráno odlet z Prahy…
termín: 22.03.2018 délka: 13 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 25 °C
Amritsar 19 °C
Bhubaneswar 26 °C
Bombay / Santacruz 30 °C
Calcutta / Dum Dum 21 °C
Hyderabad 26 °C
Jaipur / Sanganer 24 °C
Madras / Minambakkam 28 °C
Thiruvananthapuram 32 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/festival-v-nagsku-a-andamany-384199/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz