Ladákh a Kašmír – perly Himálaje

cena od 68 800 Kč termín: 28.07.2019 délka: 16 dní (zájezd č. 300066)

16 - denní zájezd

Pojeďte do oblasti sevřené mezi štíty Himálaje a Karákoramu nazývané "Malý Tibet", jednoho z posledních míst mahájánového buddhismu. Na naší cestě napříč Ladákhem navštívíme středověké gompy skrývající mimořádné umělecké artefakty – sochy, malby, rukopisy. Místní divoká příroda nám nabídne úchvatné scenérie hor, řek, úrodných údolí i polopouští. Překonáme také několik pětitisícových průsmyků. Vrcholem programu bude vesnice Korzok na březích jezera Moriri (natáčel se zde film Samsara), kde společně s nomády zažijeme bujarý festival. Závěr cesty se ponese ve znamení kontrastů. V Kašmíru již převažuje islámská kultura, prosté vysokohorské vesnice vystřídá rušná metropole Šrínagar. Kamenné příbytky nahradí hausbóty, vyprahlá úbočí hor se změní v zahrady a sady.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v  Bhútánu   – více informací v kanceláři.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – v Ladákhu se pohybujeme v nadmořské výšce až okolo 5000 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Dillí : přílet ráno do Dillí a prohlídka města – impozantní komplex Kutub Mínár se záhadným nerezavějícím sloupem, sikhská gurudvára Bangla Sáhab i hinduistický Birla Mandir , tepající ulice starého Dillí s Páteční mešitou.
3. den:Dillí – Léh : ráno přelet do Léhu (3500 m) – metropole tzv. Malého Tibetu , někdejší významná křižovatka na hedvábné cestě; den na aklimatizaci – buddhistické kláštery Šankar a Namgyal s výhledem na město, moderní stúpa Šántí.
4. den:Léh : usměvaví Ladákhčané, „ malá Potála “ (bude stejná jako ta ve Lhase?), palác Stok i sídlo bývalé královské rodiny Spituk.
5. den:Léh a okolí : celodenní výlet do bývalého hl. m. Šéj – letní palác královské rodiny; gompa Žlutých čepic v Tikse – nejfotogeničtější klášter Ladákhu, gompa v Hemiši – největší i nejbohatší z gomp v oblasti.
6. den:Léh – Tso Kar : přes druhý nejvyšší průsmyk na světě Taglang (5328 m) k poloslanému jezeru Kar (Bílé j.) ; oblast obývaná tzv. čínskými kovboji – nomádským etnikem Čangpa, jejichž hordy jaků spásají nedozírné pastviny táhnoucí se podél hradby hor.
7. - 8. den:so Kar – Tso Moriri : festival Korzok Gustor – skvělá podívaná plná barev a veselí, nomádi v tradičních róbách a šperky ověšené krasavice, tanec Černých mnichů , kteří symbolicky ničí zlo; dech beroucí modř největšího z transhimálajských jezer Moriri (4595 m) a vysoké štíty, jež hrají všemi odstíny hnědi; nocleh v jurtě .
9. den:so Moriri – Léh : scénický přejezd přes "hory a doly" do Léhu; odpoledne volno na toulky ulicemi starého města.
10. den:Léh a okolí : fakultativně možnost jednoduchého raftingu na řece Indu – krásný úsek klidné části řeky hluboko zařízlé v horách, nebo výlet do vesnice Phjang a jejího okolí.
11. den:Léh – Tingmosgang: údolím Indu do Likiru ke gompě Klu-kkhyil, tzv. "místo vodních duchů" – 25 m vysoká socha Buddhy Majtréji ve zlatě, fresky a dřevěné plastiky z 11. stol. v "duchovním ostrůvku" Čos-khor v Alčí , bohatý klášter Rhizong ; pokračování do vesnice Tingmosgang.
12. den:ingmosgang – Kargil: půvabný buddhistický klášter v Lamajuru ; pokračování dále na západ přes průsmyk Fotu La (4147 m) do již převážně muslimského Kargilu.
13. den:Kargil – Šrínagar : přejezd zelenými údolími a vysokými průsmyky do "kašmírských Benátek" – někdejší letní sídlo Mughalů i britské správy, romantické město na březích jezera Dál, obkroužené řekou Džihlam a sevřené horami; nocleh v hausbótu .
14. den:Šrínagar a okolí : výlet do Gulmargu – nejlepší indické středisko zimních sportů a světová jednička pro extrémní lyžaře , v létě nejvýše položené golfové hřiště na světě (2650 m), kulisy mnoha bollywoodských trháků – svěží louky a husté borovicové lesy; odpoledne okouzlující mughalské zahrady Šrínagaru s květinovými záhony a trávníky lákajícími k odpočinku.
15. den:Šrínagar – Dillí: ráno plovoucí trh s desítkami lodiček naplněných čerstvou zeleninou a ovocem, projížďka loďkou po jezeře křižovaném šikárami (místní "gondoly"); rozloučení se starým městem a jeho typickými mešitami; odpoledne přesun na letiště a odlet do Dillí.
16. den:Dillí – Praha: ráno odlet, přílet do ČR týž den.


Podobné zájezdy v této destinaci

96 800 Kč
Základní cena od 96 800 Kč

Indie a Malý Tibet

Indie
Delhi • Agra •Taj Mahal •klášter Thiksey • Alchi • údolí Nubra • Hundar •Chang La • Delhi Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 10.
termín: 24.06.2019 délka: 14 dní
79 990 Kč
Základní cena od 79 990 Kč

Cesta divokým Ladákhem

Indie
termín: 04.09.2019 délka: 15 dní
36 800 Kč
Základní cena od 36 800 Kč

Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

Indie
Malý Tibet leží v nejsevernějším cípu Indie a je posledním místem na světě, kde zůstává tibetská kultura nepotlačena. Ve spolupráci s místní školou a uznávaným buddhistickým učitelem vám nabízíme zcela unikátní příležitost načerpat moudrost buddhismu přímo v odlehlé vesničce Mulbekh, v srdci Ladakhu…
termín: 01.08.2019 délka: 15 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 35 °C
Amritsar 28 °C
Bhubaneswar 30 °C
Bombay / Santacruz 34 °C
Calcutta / Dum Dum 30 °C
Hyderabad 31 °C
Jaipur / Sanganer 31 °C
Madras / Minambakkam 29 °C
Thiruvananthapuram 31 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Centrální pláně

    V tomto regionu se nachází hlavní město Indie, Dillí. Stalo se zde mnoho událostí, které se zapsaly do indické historie. Přes pláně tečou řeky Ganga a Yamuna. V Madhya Pradesh…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/festival-v-ladakhu-a-kasmir-300066/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz