Dobročinný kurz buddhismu v Malém Tibetu

délka: 14 dní (zájezd č. 490557)

14 - denní zájezd

Malý Tibet leží v nejsevernějším cípu Indie a je posledním místem na světě, kde zůstává tibetská kultura nepotlačena. Ve spolupráci s místní školou a uznávaným buddhistickým učitelem vám nabízíme zcela unikátní příležitost načerpat moudrost buddhismu přímo v odlehlé vesničce Mulbekh, v srdci Ladakhu. V rámci zcela unikátního kurzu se naučíte meditační techniky a pochopíte význam buddhistické filozofie. V horách nad vesnicí navštívíme posvátné místo Fokar Zong, kde dodnes praktikují buddhističtí mnichové. Po kurzu vyrazíme na 4 denní putování do hor, které nás oslní mohutným geniem loci nejvyšších světových velehor. Strávíme také několik dní v Lehu, hlavním městě oblasti, odkud navštívíme i přilehlé zajímavosti. Vzhledem k dobročinnému charakteru akce získal kurz laskavé požehnání místních  duchovních autorit i jedinečné zázemí ženského kláštera. Absolvováním kurzu totiž významně podpoříte tamní školu, kterou finančně podporuje 14. Dalajláma společně s komunitou českých Himálajských patronů přes organizaci Brontosauři v Himálajích.

Program : 1.-2. Přílet do Lehu, kulturního i náboženského centra indického LADAKHU v srdci HIMALÁJÍ. Ubytování, prohlídka hlavního města s návštěvou městského paláce, klášterů, stup nad městem a postupná aklimatizace.

3. Přesun do horské vesnice Mulbekh, místa konání kurzu buddhismu. Cestou návštěva kláštera ve vesnici Alči  s nástěnnými malbami z 11. Století zapsaného v UNESCO. Příjezd do vesnice, ubytování v klášteře a odpočinek.

4. Přivítání v horské vesnici MULBEKH, jejíž dominantou je 1200 let stará desetimetrová socha Buddhy vytesaná do kamene. Prohlídka a představení podporované školy Spring Dales Public School, odpoledne úvod do kurzu buddhismu a začátek kurzu.

5. Kurz buddhismu pod vedením uznávaného buddhistického učitele pana Tsewang Norbu Viveka. Výuka probíhá v plně funkčním ženském klášteře, který žije svým vlastním životem, tj. mnišky praktikují své duchovní i společenské povinnosti. Výuka kurzu buddhismu je zde úplně výjimečná událost podpořená místními duchovními autoritami jako výraz vděku za podporu rozvoje místní školy. V průběhu kurzu bude vysvětlena buddhistická filozofie a jak si ji správně vyložit, naučíte se základní meditační techniky a význam buddhistické symboliky.

6. Celodenní výlet na posvátné místo FOKAR ZONG v horách nad vesnicí Mulbekh, kde dodnes praktikují buddhističtí mnichové. Také si dopřejeme meditaci na posvátném místě.

7.-8. Pokračování kurzu buddhismu v místním klášteře.

9. S kudrnovským i místním průvodcem vyrazíme na 4 denní putování k jezeru Sapi, při kterém poznáme nejen krásu majestátných hor, ale také pohostinnost a tradiční život v horských vesničkách. To vše nalehko se zajištěnou místní stravou a ubytováním v soukromí. Pvní den se místní dopravou svezeme cca 20 km do výchozího místa treku, odtud budeme putovat cca 2 – 3 hodinky, posilníme se obědem a krajinou posetou horskými lukami a osadami doputujeme do vesnice Former Foo, kde nám laskaví domorodci poskytnou útočiště pro první noc. (- 9 km,  ^ 550 m, ˇ 60 m)

10. Po snídani si vyšlápneme na vyhlídkový vrchol Sapi La (4.370 m), který nám nabídne překrásný výhled na vesnici Sapi i okolní hory (výstup cca 2 hodinky). Sestoupíme do vesnice Sapi, která bude naší základnou na následující dvě noci. V podvečer můžeme ještě navštívit místní klášter nebo jen odpočívat u našich hostitelů.  (- 15 km,  ^ 720 m, ˇ 600 m)

11. - 12. Jezero Sapi obklopené koberci léčivých bylin je pravým horským klenotem a cílem naší výpravy. U jezera se posilníme obědem a poté sestoupíme opět do vesnice Sapi, kde strávíme poslední nocleh na treku. (- 16 km,  ^ 930 m, ˇ 930 m). Poté se místní dopravou přesuneme zpět do Mulbekhu. Cestou navštívíme klášter Shargole a také klášter v Mulbekhu. Přespíme přímo v internátu podporované školy.

13.-14. Při návratu do Lehu navštívíme ještě klášter Lamayuru, nakoupíme tradiční suvenýry a vyrazíme na cestu k domovu - z Lehu přes Dillí zpět do ČR.

Ubytování: různé

Stravování: plná penze

Doprava: vlastní

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

98 800 Kč
Základní cena od 98 800 Kč

Nepál, Sikkim a Bhútán

Indie
Cestu začneme v Nepálu, nové demokracii s dlouhou a bouřlivou minulostí, jež zde zanechala stopy v podobě zdobných paláců, vyřezávaných chrámů a pestrých zvyků. V Indii se svezeme vláčkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, jehož úzkorozchodné koleje vedou do horského střediska Dárdžiling,…
termín: 02.11.2019 délka: 16 dní
47 500 Kč
Základní cena od 47 500 Kč

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránasí

Indie
Zájezd Mystická Indie vás zavede na nejtypičtější a nejznámější místa v Indii, která chce každý navštívit při své první cestě do Indie. Nabízíme vám poznání tzv. Kulturního trojúhelníku, ale zároveň prozkoumáte i místa, která nejsou běžně známá a nejsou součástí klasických okruhů po Indii. Mluvíme o…
termín: 12.10.2019 délka: 12 dní
68 800 Kč
Základní cena od 68 800 Kč

Indie a Nepál

Indie
Nejoblíbenější zájezd po "klasické" Indii, obohacený o Nepál, na vás čeká! Pojeďte zažít slávu sultánů a rádžů do nádherných paláců někdejších mocných říší. V duchovnem naplněné zemi poznáme kontrast archaických tradic a moderního života, navštívíme hinduistická, buddhistická i islámská posvátná místa…
termín: 02.08.2019 délka: 17 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 35 °C
Amritsar 28 °C
Bhubaneswar 30 °C
Bombay / Santacruz 34 °C
Calcutta / Dum Dum 30 °C
Hyderabad 31 °C
Jaipur / Sanganer 31 °C
Madras / Minambakkam 29 °C
Thiruvananthapuram 31 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Centrální pláně

    V tomto regionu se nachází hlavní město Indie, Dillí. Stalo se zde mnoho událostí, které se zapsaly do indické historie. Přes pláně tečou řeky Ganga a Yamuna. V Madhya Pradesh…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/dobrocinny-kurz-buddhismu-v-malem-tibetu-490557/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz