Čínou a Tibetem do Indie

cena od 94 800 Kč termín: 11.04.2019 délka: 22 dní (zájezd č. 223912)

22 - denní zájezd

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu  – více informací v kanceláři.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami.
Naše doporučení:

Nejoblíbenější Velká cesta napříč asijským kontinentem. Nejznámější památky i posvátná místa a jedinečné přírodní scenérie ( 15x UNESCO ) tří zemí.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
11.04.2019 02.05.2019 22 Praha 94 800 Kč rezervovat
05.09.2019 26.09.2019 22 Praha 94 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Peking : návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita –  pekingská kachna .
3. den:Peking : celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť –  Ptačí hnízdo, Vodní kostka .
4. den:Peking : Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.
5. den:Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu  Hliněné armády   – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.
6. den:Xi'an : dokončení prohlídky města –  taoistický klášter Osmi nesmrtelných, monumentální 14 km dlouhé hradby ,  pagoda Malé divoké husy ; večer odjezd lehátkovým vlakem.
7. den:Chengdu (Čcheng-tu): v poledne příjezd do hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan); návštěva chovné stanice unikátní pandy velké , buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu); večerní pěší zóna.
8. den:Chengdu –  Lhasa : v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera  – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.
9. den:Lhasa : celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palác Potála  bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka  nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .
10. den:Lhasa –  Gandän : půldenní výlet ke klášteru  umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.
11. den:Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modrého posvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.
12. den:Gjance –  Žikace : jedno z nejzachovalejších tibetských městeček  – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum ; odpoledne přejezd do Žikace –  poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.
13. den:Žikace  – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo ; odpolední přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.
14. den:Celodenní cesta na nepálské hranice  s překonáním několika pětitisícových průsmyků s úžasnými výhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).
15. den:Hranice –  Káthmándú : celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu  – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.
16. den:Káthmándské údolí : celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí.
17. den:Káthmándú  – Váránasí: fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu ; odpoledne přelet do Váránasí.
18. den:Váránasí : ráno projížďka lodí po Ganze , koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější místo hinduistů Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.
19. den:Ágra : ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula .
20. den:Ágra –  Dillí : půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát  – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.
21. - 22. den:Dillí  – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem , chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác , skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 22. den ráno.


Podobné zájezdy v této destinaci

62 800 Kč
Základní cena od 62 800 Kč

Barvy jižní Indie

Indie
Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek…
termín: 24.01.2019 délka: 17,22 dní
33 840 Kč
Základní cena od 33 840 Kč

Taj Exotica

Indie, Goa
Poloha: 5* hotel přímo na krásné pláži s jemným bílým pískem   se rozkládá v zahradě v oblasti Varca, v jižní části Goa, cca 35 km od letiště. Vybavení: vstupní hala s recepcí, směnárna, hlavní restaurace, a la carte indická restaurace, 2 bary, bazén (lehátka a slunečníky zdarma), dětský bazén, jacuzzi,…
termín: 15.12.2018 délka: 8 dní
68 800 Kč
Základní cena od 68 800 Kč

Indie a Nepál

Indie
Nejoblíbenější zájezd po "klasické" Indii, obohacený o Nepál, na vás čeká! Pojeďte zažít slávu sultánů a rádžů do nádherných paláců někdejších mocných říší. V duchovnem naplněné zemi poznáme kontrast archaických tradic a moderního života, navštívíme hinduistická, buddhistická i islámská posvátná místa…
termín: 01.03.2019 délka: 17 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 35 °C
Amritsar 28 °C
Bhubaneswar 30 °C
Bombay / Santacruz 34 °C
Calcutta / Dum Dum 30 °C
Hyderabad 31 °C
Jaipur / Sanganer 31 °C
Madras / Minambakkam 29 °C
Thiruvananthapuram 31 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Centrální pláně

    V tomto regionu se nachází hlavní město Indie, Dillí. Stalo se zde mnoho událostí, které se zapsaly do indické historie. Přes pláně tečou řeky Ganga a Yamuna. V Madhya Pradesh…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/cinou-a-tibetem-do-indie-223912/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz