Čínou a Tibetem do Indie

cena od 94 800 Kč termín: 05.09.2019 délka: 22 dní (zájezd č. 223912)

22 - denní zájezd

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.
Poznámka:

Zájezd lze prodloužit individuálním programem v Bhútánu  – více informací v kanceláři.
Upozornění:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu několikadenního pobytu ve vysoké nadmořské výšce – více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami.
Naše doporučení:

Nejoblíbenější Velká cesta napříč asijským kontinentem. Nejznámější památky i posvátná místa a jedinečné přírodní scenérie ( 15x UNESCO ) tří zemí.

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Peking : návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita – pekingská kachna .
3. den:Peking : celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka .
4. den:Peking : Letní palác – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.
5. den:Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu Hliněné armády – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.
6. den:Xi'an : dokončení prohlídky města – taoistický klášter Osmi nesmrtelných, monumentální 14 km dlouhé hradby , pagoda Malé divoké husy ; večer odjezd lehátkovým vlakem.
7. den:Chengdu (Čcheng-tu): v poledne příjezd do hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan); návštěva chovné stanice unikátní pandy velké , buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu); večerní pěší zóna.
8. den:Chengdu – Lhasa : v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.
9. den:Lhasa : celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palác Potála bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .
10. den:Lhasa – Gandän : půldenní výlet ke klášteru umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.
11. den:Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modrého posvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.
12. den:Gjance – Žikace : jedno z nejzachovalejších tibetských městeček – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum ; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.
13. den:Žikace – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo ; odpolední přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.
14. den:Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním několika pětitisícových průsmyků s úžasnými výhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).
15. den:Hranice – Káthmándú : celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.
16. den:Káthmándské údolí : celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí.
17. den:Káthmándú – Váránasí: fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu ; odpoledne přelet do Váránasí.
18. den:Váránasí : ráno projížďka lodí po Ganze , koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější místo hinduistů Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.
19. den:Ágra : ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula .
20. den:Ágra – Dillí : půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.
21. - 22. den:Dillí – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem , chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác , skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 22. den ráno.


Podobné zájezdy v této destinaci

46 990 Kč
Základní cena od 46 990 Kč

Královský Rajasthan - ve stopách mahárádžů

Indie
Dillí • Chomu • Bikaner • Jaisalmer • Jodhpur • Udaipur • Pushkar • Jaipur • Agra • Dillí Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : cena nezahrnuje spropitné a vstupy dle programu (cca 110 USD). Min. počet účastníků : 15.
termín: 17.10.2019 délka: 14 dní
36 800 Kč
Základní cena od 36 800 Kč

Dobročinný kurz buddhismu a trek v Malém Tibetu

Indie
Malý Tibet leží v nejsevernějším cípu Indie a je posledním místem na světě, kde zůstává tibetská kultura nepotlačena. Ve spolupráci s místní školou a uznávaným buddhistickým učitelem vám nabízíme zcela unikátní příležitost načerpat moudrost buddhismu přímo v odlehlé vesničce Mulbekh, v srdci Ladakhu…
termín: 01.08.2019 délka: 15 dní
47 990 Kč
Základní cena od 47 990 Kč

Jižní Indie - Kérala plná chutí, krás a slunce

Indie
Jižní Indie, stát Kérala, je známý především úchvatnou krajinou, výjimečnou kuchyní a příjemným klimatem. To vše láká cestovatele k objevování tajů koření, čaje, krásné přírody a významných kulturních hodnot současnosti i dávné historie. Kérala je také domovinou ajurvédy a jógy, což je jistě další silný…
termín: 20.09.2019 délka: 16 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ahmadabad 35 °C
Amritsar 28 °C
Bhubaneswar 30 °C
Bombay / Santacruz 34 °C
Calcutta / Dum Dum 30 °C
Hyderabad 31 °C
Jaipur / Sanganer 31 °C
Madras / Minambakkam 29 °C
Thiruvananthapuram 31 °C

Základní informace

Indie

Indie
Hlavní město: New Delhi
Počet obyvatel: 883 623 520
Měna: INR
Rozloha: 3,287,558 km2

Místopisy

  • Himalájská oblast

    Hornatá a krásná oblast, turistická destinace pro dobrodruhy a duchovní. Spadají sem tyto indické státy: Jamnu a Kašmír, Himachal Pradesch a Uttarakhand.

  • Centrální pláně

    V tomto regionu se nachází hlavní město Indie, Dillí. Stalo se zde mnoho událostí, které se zapsaly do indické historie. Přes pláně tečou řeky Ganga a Yamuna. V Madhya Pradesh…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://indie.vasezajezdy.cz/zajezdy/cinou-a-tibetem-do-indie-223912/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://indie.vasezajezdy.cz